Lista obecności

Droga przez Światy Niemożliwe

Droga przez Światy Niemożliwe
Kliknij w zdjęcie - zobacz film

Moja strona

Moja strona
kliknięcie w portret otwiera moją galerię na stronie Variart

sobota, 21 kwietnia 2012

Aż po krańce świata

...............silniejsza niż śmierć ?...

7 komentarzy:

GM pisze...

Ja raczej wskazałbym na remis.

Śmierć jest silniejsza od miłości w tym sensie, że zabierając jedno z pary zakochanych, raz na zawsze likwiduje całą miłość, którą ta osoba nosiła w sercu. Definitywnie.

Z drugiej jednak strony, miłość jest nieporównywalnie silniejsza od śmierci, ponieważ uczucie w sercu drugiej, teraz osamotnionej osoby, nie gaśnie tak jak światło gasnące po tym, gdy przestanie dopływać zasilający je prąd elektryczny. Wręcz przeciwnie: ono nadal żyje, płonie, świeci, błyszczy, w niewytłumaczalny sposób podsycane jakimś niewidzialnym paliwem. Z czasem płomień przygaśnie, nieraz do stopnia przypominającego żarzenie się - choćby po to, by zrobić miejsce dla nowego płomienia, albo by w osamotnionym sercu nie wypalić dziury na wylot - ale nie znika. Nie gaśnie. Jest, w tej czy innej formie, dając o sobie znać i przypominając w najmniej oczekiwanych sytuacjach. Do końca życia, do momentu, gdy pojawi się sędzia z gwizdkiem i oznajmi koniec meczu. I ze względu na remis nakaże dogrywkę, choć już na innym , niebieskim boisku.

Jak na pogodny i spokojny sobotni ranek oraz moją niepoważną i nieodpowiedzialną osobę to strasznie górnolotne słowa, za co bardzo przepraszam. Pewnie jeszcze nie zaczęłą działać poranna kawa. :)

MajaK pisze...

..z tego wynika, że dobrze Cię przydybać z rana - szczery wtedy jesteś ?...
...pozdrawiam słonecznie i dziękuję :)....

Margarithes pisze...

Makabryczna ta wizja krańców... jak dla mnie oczywiście.

MajaK pisze...

Orfeusz i Eurydyka Małgosiu...poszedł za nią do piekła przecież :)

Rebeca pisze...

niezwykłą wizja

MajaK pisze...

dziękuję i pozdrawiam Rebeko :)

Szary Burek pisze...

Ciekawa wizja końca świata.